Linki

Pogoda – komfort jazdy motocyklem zależy oczywiście od pogody i dlatego odkąd jeżdżę jednośladem to uważnie śledzę prognozy. Niestety nie ma jednego uniwersalnie najlepszego źródła prognoz, stąd zawsze staram się analizować informacje z kilku z nich. Tutaj zamieszczam te, które z mojej praktyki są najbardziej wiarygodne. Linki ustawione są w większości na  Warszawę.

Mapy, podróże, GPS – dobra mapa to podstawa każdej udanej wycieczki. Wprawdzie dzisiaj dostępne są nawigacje i współczesne mapy internetowe, ale na nich nie zawsze wszystko widać. A jak zjedziemy z utartych szlaków to nawigacja staje się często bezużyteczna. Poza tym na współczesnych mapach zwykle nie ma żadnego odniesienia do historii – pokazują aktualny stan rzeczy, ale nie mówią nic o tym, co w danym miejscu było dawniej. Dlatego jak gdzieś jadę to lubię zerknąć na mapy historyczne – ich zestawienie ze współczesnymi daje często dosyć interesujące rezultaty. Jak się dobrze poszuka to w sieci można prawie wszystko znaleść, zatem postanowiłem zamieścić tutaj linki do różnych stron z mapami, które mnie zainteresowały. W tej sekcji znajdziesz też linki do stron poświęconych podróżom i lokalizacji (GPS).

Mapy (głównie historyczne):

Planowanie trasy, GPX i mapy współczesne:

Narzędzia GPX

Podróże:

Fora motocyklowe i inne ciekawe strony informacyjne:

Wszystko dla motocykla, czyli serwisy, części i akcesoria:

Chemia i medycyna żeby było bardziej renesansowo, to poniżej znajdziesz linki do stron związanych z chemią i medycyną (motocykle i stare papiery to nie są moje jedyne zainteresowania):

Komputerowe

Kryptowaluty

Inne